سقف سانروف

هنگام سواری خودرو با به کارگیری سقف سانروف از هوای تازه لذت ببرید

بدون تردید همه شاهداین هستیم که صنعت خودرو سازی در جهان ،بطور چشمگیری ،در حال پیشرفت و تحول لحظه به لحظه هست.و تولید کنندگان و طراحان و مهندسان خودرو،رقابتی تنگاتنگ با همدیگر دارند.
آپشن های جدیدوشیک،مانند”گارد و رکاب” ،”ردیاب خودرو“،”مانیتور پشت صندلی“، و…….
بدون شک،هم بر زیبایی و کارایی خودرو، و هم برقیمت آن تاثیر بسزایی دارد.
یکسری آپشن ها مانند،”سقف سانروف”هم هست ،که فقط برای لذت بیشتر از فضای موجود در خودرو قرار داده می شوند. و هدف از قرارگیری آنها آنچنان کاربردی نیست،
برای مثال سرنشینان خودروهایی که از سقف سانروف بهره می برند لذت خاصی را در روز و شب خواهند برد ،چرا که در روز شاهد زیبایی های تابش خورشید هستند و حتی با باز کردن سقف سانروف در هوای گرم تابستان از نسیم دلنشین عبوری از سقف خودرو خود لذت خواهند برد و در تاریکی شب از زیبایی ستاره ها بهره مند خواهند شد. مخصوصا اگر محل عبوری آن ها در کویر خشک باشد.

سقف سانروف چیست؟

سانروف سقفی متحرک در خودرواست که حدود یک سوم مساحت کلی سقف خودرو را شامل می شود. سقف سانروف به دو صورت دستی و برقی موجود است، نوع دستی آن دیگرمنسوخ شده است.
سانروف از ابتدای کارش تا به امروز در سه مدل متفاوت عرضه شده است که این سه مدل(از لحاظ جنس) عبارتند از:

  1. پارچه ای
  2. فلزی
  3. شیشه ای

نوع پارچه ای آن در تعداد کمی از خودروها دیده میشود و جنس پارچه آن از نوع چرم مرغوب و یا روکشهایی هست که در مقابل عوامل طبیعی مانند آفتاب و باران وسرما و…،مقاوم هست.

نوع فلزی آن هم بندرت مورد استفاده ی سازندگان خودرو قرار میگیرد.بیشتر در خودروهای جنگی استفاده میشود.

ولی نوع شیشه ای آن در تولید خودروهای لوکس استفاده میشود.

یکی از نکات مهم درباره این سقف شیشه ای ،قطر شیشه ی آن است که ۵ سانتی متری می باشد. در ضمن در سقف سانروف پلی کربنات وجود دارد که این پلی کربنات کمک می کند که ۶۰% انرژی خورشید به خودرو شما ورود کند، و به طور کامل از ورود اشعه UV جلوگیری می کند. اما خوب یکسری از دوستان در صحبت های خود از نگرانیشان در زمان چپ کردن خودرو سخن به میان می آورند، که در پاسخ به این عزیزان باید گفت که هیج جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد و به علت استفاده خودروسازان از شیشه سخت ، در زمان چپ شدن خودرو و وارد شدن ضربه به سقف ،به هیچ وجه صدمه ای به سرنشینان درون خودرو ازجانب این سقف وارد نخواهد شد.
سقف شیشه ای، یک آپشن جذاب و لذت بخش برای هر خودرویی به شمار می رود،
ورود نور دلنشین خورشید و باد ملایم بیرون خودرو به طرفداران سقف سانروف افزوده است.

همان طورکه از نام سانروف (Sunroof) و مونروف (Moonroof) پیداست، این دو عبارت باید ارتباط نزدیکی با خورشید و ماه داشته باشند. اگرچه بسیاری افراد، هر دو مفهوم را یکسان می پندارند، اما در حقیقت باید گفت که یکسری تفاوت های جزئی ، بین این دو وجود دارد.
ولی در اصل و کارایی ،هر دو آپشن،حس لذت از طبیعت رو به انسان میدهد.

اخبار مرتبط

Theme Settings