دزدگیر خودرو

یک سیستم دزدگیر خودرو چگونه از اتومبیل شما محافظت میکند؟

سیستم دزدگیر خودرو:

در تمامی دنیا دزدی خودرو یک کار رایجی شده و سارقین خودروآنقدر دراینکار مهارت پیدا کرده اند که در عرض چند ثانیه ،سریع درب خودرو را بازکرده وخودرو و یا وسایل آنرا میبرند.

با توجه به رشد روزافزون توليد اتومبيل و پیشرفت تکنولوژی در امر تولید خودرو،پيشگيري از دزدی و ايجاد ايمني اتومبيل هم اهميت بیشتری پيدا کرده است .وقتی خودرو سازان ازآپشن و سیستمهای پیشرفته مانند سیستم کیلس استارت ، رادار نقطه کور و پدل شیفتر و….در خودروهای خود استفاده میکنند صد البته هم باید به ایمنی و حفاظت از خودرو بیشتر اهمیت دهند.از اين رو شاهد رشد و افزايش سيستمهاي حفاظتي اتومبيل و تغييرات اساسي در عملکرد آنها بوده ايم.

امروزه دزدگير ها داراي سنسور هاي پيچيده و متعددي هستند ولي با اينحال دزدها هم بيکار ننشسته اند و هميشه سعي در به دست آوردن راهي جديد براي نفوذ به اتومبيل هستند.که البته تاحدودی هم در اینکار موفق بوده اند. ولي اين را فراموش نکنيد که داشتن سيستم دزدگير هميشه احتمال خطر را کمتر ميکند .

اغلب دزدان با ديدن دزدگير منصرف ميشوند و به دنبال خطر کمتر ميگردند. سیستم دزدگیر خودرو ،علاوه بر حفاظت از خودرو دارای امکانات دیگری هم است و به همین علت استفاده از سیستم اعلام سرقت خودرو بسیار ضروری به نظر می رسد.

استفاده از سیستم دزدگیر خودرو دارای مزایای فراوانی است که عبارتست از :

• جلوگیری از سرقت خودرو
حفاظت از سرقت اشیاء داخل خودرو
• جلوگیری از سرقت لوازم و تجهیزات خودرو
پیدا نمودن سریع ماشین توسط علائم هشدار دهنده سیستم اعلام سرقت
• باز و بسته نمودن سریع خودرو بدون استفاده از سویچ
• کنترل و فعال و غیر فعال نمودن خودرو و یا تجهیزات آن بدون حضور راننده

سیستم های دزدگیر خودرو بر حسب نوع امکانات، مدل و مارک کارخانه سازنده ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. اما یک سیستم دزدگیر خودرو ساده و معمولی دارای اجزای مختلفی است این اجزاء عبارتند از :
باکس کنترل ، پمپ درب خودرو، ریموت کنترل، پین سوییچ ( میکرو سوییچ )، رله ( آفتامات )، رله باکس، آنتن، شیشه بالابر ،کيت اصلي – ريموت – آژير – سيم کشي – شوک سنسور – شاسي هاي لادري،ال اي دي نمايشگر – ميباشند .البته تنوع اينها در بعضي از مدلها متفاوت است

کيت اصلي يا همان مغز سيستم

اين قسمت که معمولا زير داشبورد نصب ميشود کل عملکرد دزدگير را کنترل ميکند. در واقع کل حسگر ها براي پردازش به اين قسمت وصل هستند و از کيت اصلي هم خروجي هايي براي درب ها و يا آژير ويا قطع کن برق ماشين ارسال ميشود.

ريموتها

شما به وسيله ريموتها قادر هستيد به وسيله امواج از راه دور به دزدگير فرمان دهيد مثلا قفل يا باز يا …
شما همچنين قادر هستيد ماشين را خاموش کنيد
در ريموتهاي تصويري شما علاوه بر اينکه فرمان ميدهيد پيغام نيز دريافت ميکنيد .

شوک سنسور

شوک سنسور به ضربه حساس است. و اگر ضربه اي به ماشين زده شود با پيغامي که اصطلاحا تريگ ناميده ميشود. پيغامي به کيت اصلي ميفرستد و دزدگير شروع به آژير زدن ميکند.

نمايشگر LED

براي نمايش روشن بودن دزدگير معمولا کنار شيشه نصب ميشود. و هنگام فعال بودن دزدگير شروع به چشمک زدن ميکند.

شاسی لادری

به دو نوع پلاستيکي و فلزي تقسيم ميشود. وبراي درها معمولا شاسي لادري پلاستيکي وبراي کاپوت و صندوق عقب هم شاسی لادری فلزی استفاده ميشود.

کارکرد آن ها هم به اين صورت است که جرياني + يا – در آن وجود دارد و مثلا اگر درب اتومبيل قبل از غير فعال کردن دزدگير باز شود. اين جريان قطع ميشود و دزدگير شروع به آژير کشيدن ميکند ودر برخي اوقات اين حالت برعکس است. يعني جرياني از سيم شاسي رد نميشود مگر زماني که درب باز شود وباعث چسبيدن پلاتين شاسي شود.

آنچه که شرح و توضیح دادیم بسیار ساده برای تعریف سیستم اعلام سرقت خودرو بود که امید است مورد توجه قرار گرفته شده باشد.

 

اخبار مرتبط

Theme Settings